Agility

Agility on suurepärane viis rakendada oma koera energiat ja mõtlemisvõimet ning seeläbi tugevdada oma suhet koeraga!

See on hasartne, lõbus, põnev ja vaatemänguline koeraspordiala, kus koer läbib mitmesugustest takistustest koosneva raja (tõkked, tunnelid, slaalom, kiik, poom jm), kusjuures  koerajuht võib koera suunata vaid hääle ja kehakeele abil.

Baieri verekoer on spetsialiseerunud vere/higijälgede ajamisele (haavatud uluki otsimine) ning esindab vastavat jahipidamisstiili – järelotsing.

Kui jahil käimise võimalus puudub, siis on võimalus harrastada verejäljetrenni, mis imiteerib järelotsingut.

Järelotsing

Kuulekus

Kuulekuskoolituse ehk lühendatult KK eesmärgiks on anda koertele kuulekuse algõpetus ning õpetada koeraomanikule õiget ja asjalikku suhtlemist koeraga. Treeningutel õpetatakse koertele käitumise reegleid ning koeraomanikele oskust neid oma koertelt korrektselt nõuda. Oluline on koera energia, millega ta ülesandeid täidab ning rõõm tehtud tööst. 

Sõnakuulelikkuse ehk lühendatult SK koolituse eesmärgiks on õpetada koerale meeldivat käitumist ja sõnakuulelikkust ning samas koeraomanikule õiget ja asjalikku suhtlemist koeraga. SK koolituses on eriline tähelepanu pööratud just koerajuhi ja koera vahelisele kontaktile ning koera soovile alluda käskudele ka siis, kui ta on ilma rihmata ning koerajuhist eemal.

Sõnakuulelikkus

Trikitrenn

Huvitav, lõbus ja arendav treening, mis tugevdab kontakti koera ja omaniku vahel. Kasvatab koera vaimset võimekust, kuid on ka hea füüsilise tasakaalu treenimiseks. 

Tore ajaviide koos oma parima sõbraga.
Sobib eriti hästi kõrge energia tasemega koertele, kes vajavad lisaks füüsilisele koormusele ka just rohkem vaimset tegevust.

Joostes või jalgrattaga sõites liigutakse koos koeraga koerajuhile sobivas tempos võimalikult mitmekülgsel maastikul (metsateed, pargiteed). Koerakross on jõukohane kõigile füüsiliselt tervetele ja aktiivsetele koertele ja ka inimestele, kes sellest tegevusest rõõmu tunnevad. 

Koer peab olema treenitud, see tähendab veokoeraspordis käskluste tundmist pööreteks, möödumiseks teistest sportijatest (ja koertest) ning muidugi kiiruse reguleerimiseks. 

Veotrenn